Ev hanımlarının hatta bir çok insanın en çok zorlandığı konulardan biri de ev taşıma eylemidir.Öyle ki bu eylemi gerçekleştirmeden aylar öncesinde hazırlıklara başlanması gerekir. Nitekim yerleşik bir düzeni bozmak, farklı bir ile ya da farklı bir ilçeye taşınmak sanıldığı kadar da kolay bir iş değildir. Bu nedenle ev taşıma işlemini kolaylaştırmak adına 1 ay öncesinden evin yavaş yavaş toplanması gerekir. Taşınma kararı verildikten hemen sonra götürülecek olan eşyaların düzenli bir listesi oluşturulmalıdır. Çünkü ev taşıma işlemlerinde genellikle insanların en çok canını sıkan konu kayıp eşya olması durumu ya da eşyaların unutulmasıdır. Böyle bir sorun yaşamamak adına eşya listesi hazırlamak en iyi çözüm yöntemleri arasında yer alacaktır. Bursa ev taşıma işi ile uğraşan bir çok firma vardır. En son aşamada eşyalar toplandıktan sonra ilgili firmalar ile irtibat geçilmesi gerekecektir.

Ev taşıma işlemi için oluşturulacak olan eşya listesi hazırlama aşamasında mümkün olduğunda bölüm bölüm liste yapılması daha mantıklı olacaktır. Bu liste sayesinde eşyaları daha kolay paketleyecek, aynı zamanda da taşıma sürecinde daha dikkatli bir kontrol süreci geçirmek mümkün olacaktır. Liste sayesinde herhangi bir eşyanın eksikliğini hissetmek çok daha kolay olacağından, hiç bir eşyanın kaybolmamasına ya da unutulmamasına olanak sağlanacaktır. Ev taşıma Bursa ili içerisinde en çok gerçekleştirilen eylemler arasında yer almaktadır. Çünkü bu ilde bir çok memur bulunur. Memur kişiler ise genellikle tayin sorunu nedeniyle evden eve ya da ilden ile taşınmak durumunda kalabilmektedir. Bu nedenle verilen öneriler genellikle memurlar için çok kullanışlı ve de pratik olacaktır.

Ev taşıma esnasında en çok işe yarayacak olan kurallardan biri de fazla eşyalardan kurtulmaktır. Fazla eşya sadece bir yük, taşımacılık işlemleri içinse fazladan bir külfet demektir. Bu gibi duruma maruz kalmamak adına kullanılmayan ya da asla kullanılacağı düşünülmeyen eşyaların elden çıkarılması gerekir. Bursa ev taşımacılık firmaları ile anlaşmada sağlamadan önce eşyaların ne kadar olduğu konusunda bilgi istenmektedir. Böylece daha az eşya ile daha kolay bir taşıma işlemi gerçekleştirmek de mümkün olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bursa evden eve nakliyat || Mudanya evden eve nakliyat || İnegöl evden eve nakliyat